Jehněčí

[cmsms_row data_width=“boxed“ data_color=“default“ data_color_overlay=“#9bdb2b|0″ data_padding_top=“80″ data_padding_bottom=“80″][cmsms_column data_width=“1/2″][cmsms_text animation_delay=“0″]

Jehněčí maso

Maso má červenou až tmavočervenou barvu. Vyznačuje se vysokou biologickou hodnotou pro vysoký obsah draslíku, sodíku a železa.Biologická hodnota jehněčího masa: maso z mláďat ovcí ve věku do 6 měsíců. Je to maso velmi kvalitní a zdravé, protože jsou tato zvířata živena mateřským mlékem a na čerstvé pastvě. Jehněčí maso je charakteristické lehkou stravitelností, příznivým podílem tuku a bílkovin, nižším obsahem energie a cholesterolu. Má 17,2 g bílkovin ve 100 g masa a jen 13 g tuku.

Jehněčí hřbet
hrbet    

Jehněčí hřbet se peče většinou celý. Můžete jej také připravit grilováním na roštu. Kotlety z hřbetu ladí s česnekem a rozmarýnem, zázvorem, s divokým kořením či s červeným vínem. Maso je dobré nejdříve odblanit a pak jej nakládat do různých druhů marinád.

 

Jehněčí hrudí (žebra)
hrudi

Jehněčí hrudí se upravuje podobně jako krk, žebra jsou také výborná naložená a grilovaná. Hrudí, částečně vykostěné, můžeme nadívat různými druhy dobře připravených nádivek.

 

Jehněčí krk
krk

Jehněčí krk se upravuje vařením (zejména na guláš, perkelt) nebo se z něj připraví sekaná, ragú, čevabčiči. Maso z krku nejdříve okrájíme a pak jej využijeme k různým variacím.

 

Jehněčí plec
plec

Jehněčí plec se používá k pečení, váha s kostí je asi 1,5 kg. Maso z plecka (vykostěné) se může vařit nebo dusit. Vykostěné plecko můžeme také svinout, motouzem ovázat a péci na česneku jako kýtu. Dále je vhodné k přípravě perkeltu, ragú, rizota, pilafu apod.

 

Jehněčí kýta
kyta

Jehněčí kýta patří k nejcennějším částem jatečně opracovaného trupu. Nejčastěji používáme kýtu k pečení, smažení, grilování. Plátky z kýty jsou ideální kromě pečení také na smažení či grilování. Nejčastěji používáme kýtu k pečení. Kýta s kostí váží asi 2,5 kg.

[/cmsms_text][/cmsms_column][cmsms_column data_width=“1/2″][cmsms_image align=“none“ animation_delay=“0″]2421|http://www.ottmartrade.cz/ekofarmapetrovice/wp-content/uploads/2016/02/14299.jpg|full[/cmsms_image][cmsms_button button_link=“http://ekofarmapetrovice.cz/?product_cat=jehneci“ button_target=“self“ button_text_align=“center“ button_font_size=“25″ button_line_height=“50″ button_font_weight=“600″ button_font_style=“normal“ button_icon=“cmsms-icon-basket“ button_border_style=“solid“ button_bg_color=“#9b0000|100″ button_bg_color_h=“#700000|100″ animation_delay=“0″]VSTUPTE DO ESHOPU[/cmsms_button][/cmsms_column][/cmsms_row]