produkty-jehneci-maso

JEHNĚČÍ MASO

Maso má červenou až tmavočervenou barvu. Vyznačuje se vysokou biologickou hodnotou pro vysoký obsah draslíku, sodíku a železa. Biologická hodnota jehněčího masa: maso z mláďat ovcí ve věku do 6 měsíců. Je to maso velmi kvalitní a zdravé, protože jsou tato zvířata živena mateřským mlékem a na čerstvé pastvě. Jehněčí maso je charakteristické lehkou stravitelností, příznivým podílem tuku a bílkovin, nižším obsahem energie a cholesterolu. Má 17,2 g bílkovin ve 100 g masa a jen 13 g tuku.

{{ brizy_dc_image_alt uid='wp-bfa53d6bf1b03406dafba8b4d6d4587c' }}

EKOFARMA

PETROVICE

bio chov skotu HIGHLAND

{{ brizy_dc_image_alt uid='wp-91bf8a2ba7184fbcb8c994b5585cfbd8' }}
{{ brizy_dc_image_alt uid='wp-50024402a9410afba951ad1fe7ef8c33' }}

NAŠE NABÍDKA JEHNĚČÍCH PRODUKTŮ


JEHNĚČÍ KÝTA

Jehněčí kýta patří k nejcennějším částem jatečně opracovaného trupu. Nejčastěji používáme kýtu k pečení, smažení, grilování. Plátky z kýty jsou ideální kromě pečení také na smažení či grilování. Nejčastěji používáme kýtu k pečení. Kýta s kostí váží asi 2,5 kg.


JEHNĚČÍ HŘBET

Jehněčí hřbet se peče většinou celý. Můžete jej také připravit grilováním na roštu. Kotlety z hřbetu ladí s česnekem a rozmarýnem, zázvorem, s divokým kořením či s červeným vínem. Maso je dobré nejdříve odblanit a pak jej nakládat do různých druhů marinád.


JEHNĚČÍ PLEC

Jehněčí plec se používá k pečení, váha s kostí je asi 1,5 kg. Maso z plecka (vykostěné) se může vařit nebo dusit. Vykostěné plecko můžeme také svinout, motouzem ovázat a péci na česneku jako kýtu. Dále je vhodné k přípravě perkeltu, ragú, rizota, pilafu apod.


JEHNĚČÍ HRUDÍ (žebra)

Jehněčí hrudí se upravuje podobně jako krk, žebra jsou také výborná naložená a grilovaná. Hrudí, částečně vykostěné, můžeme nadívat různými druhy dobře připravených nádivek.


JEHNĚČÍ KRK

Jehněčí krk se upravuje vařením (zejména na guláš, perkelt) nebo se z něj připraví sekaná, ragú, čevabčiči. Maso z krku nejdříve okrájíme a pak jej využijeme k různým variacím.

OBJEDNÁVKA MASA

Pro objednání masa nás prosím kontaktujte telefonicky nebo nám zanechte vzkaz a my Vám připravíme a doručíme maso dle Vašich požadavků.

Telefon: 220 560 686

Mobil: 735 547 974

Email: info@ekofarmapetrovice.cz